Rodzina 500+

PRZYJAZNY POKÓJ PRZESŁUCHAŃ

rzyjazny Pokój Przesłuchań jest pomieszczeniem przystosowanym do prowadzenia przesłuchań w warunkach przyjaznych osobie przesłuchiwanej, zapewniając jej komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jest to kluczowe przy zapobieganiu ponownemu doświadczaniu przez osoby pokrzywdzone lub będące świadkiem przestępstwa stresujących przeżyć.

Przyjazny Pokój Przesłuchań jest niezastąpiony w przypadku, gdy organy wymiaru sprawiedliwości mają do czynienia z osobami, które mogą być słuchane tylko jeden raz, np. dziećmi lub dorosłymi, będącymi ofiarami przestępstw na tle seksualnym.

Przyjazny Pokój Przesłuchań w Sądzie Rejonowym w Żarach zorganizowany jest z następująco:

  1. Pomieszczenie poczekalni, zapeniające możliwość aktywnego spędzenia czasu oczekania na przesłuchanie w towarzystwie opiekuna.
  2. Pomieszczenie przesłuchań, przeznaczone do przeprowadzenia przesłuchania świadka przez sędziego przy udziale biegłego psychologa. Pomieszczenie wyposażone jest w 4 kamery oraz mikrofon pojemnościowy.
  3. Pomieszczenie techniczne, wyposażone w specjalistyczny sprzęt audiowizualny służący do podglądu oraz rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania.

Przyjazny pokój przesłuchań zlokalizowany jest budynku Sądu Rejonowego w Żarach przy ulicy Spokojnej 20.

 

Poczekalnia
 Poczekalnia
 Przyjazny pokój przesłuchań
Pokój techniczny