Rodzina 500+

AKTUALNOŚCI

 
19.03.2018

Dzień 4 maja 2018r. będzie dniem wolnym od pracy w Sądzie.

Do pobrania zarządzenie Prezesa Sądu Rejonowego w Żarach o ustanowieniu dnia 4 maja dziem wolnym od pracy, z jednoczesnym obowiązkiem jego odpracowania w dniu 12 maja.

 
19.02.2018

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 19-25 lutego 2018r. Ministerstwo Sprawiedliwości  koordynuje Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
W tych dniach osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez  referendarzy i asystentów sędziów, którzy będą pełnić dyżury. Pełna informacja znajduje się w pliku do pobrania na dole strony.

 
27.12.2017

Zarządzenie w sprawie utworzenie Biura Obsługi Interesanta.

W załączeniu do pobrania stosowne zarządzenie Prezesa Sądu.

 
05.12.2017

2 stycznia 2018r. dniem wolnym od pracy.

Sąd Rejonowy w Żarach informuje, iż zgodnie z zarządzeniem Prezesa Sądu w związku z przypadającym dniem świątecznym w sobotę 6 stycznia, dzień 2 stycznia 2018r. jest dniem wolnym od pracy.

 
17.10.2017

Międzynarodowy Tydzień Mediacji 2017

Proszę kliknąć TUTAJ, by przejść na stronę Sądu Okręgowego w Zielonej Górze celem zapoznania się z informacjami.

 
05.06.2017

Relacja z obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości.

Dzień 23 maja jest uznawany jako Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Ma on upamiętniać rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 r. przez sycylijską mafię.

Żarski Sąd przyłączył się do udziału w obchodach, które miały miejsce we wtorek 23 maja 2017r

Prezes Sądu Rejonowego w Żarach Anna Tecław przedstawiła uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, Gimnazjum w Jasieniu oraz Gimnazjum w Brodach genezę obchodzonego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, a następnie uczniowie uczestniczyli w symulacji sprawy dla nieletnich z udziałem sędziego Sądu Rejonowego w Żarach Mariusza Chmal, prokurator Prokuratury Rejonowej w Żarach Renaty Chmielewskiej i kuratora zawodowego Bartosza Wiatrowskiego. Ponadto część młodzieży wzięła udział w prawdziwej rozprawie karnej w charakterze publiczności, której przewodniczył sędzia Sądu Rejonowego w Żarach Szymon Hołówko oraz uczestniczyła w spotkaniu z sędzią Sądu Rejonowego w Żarach Dariuszem Szczygłem oraz kuratorami zawodowymi Magdaleną Giełdon, Elżbietą Małek, podczas którego w praktyczny sposób zostali oni zapoznani z przebiegiem rozprawy karnej.